National Museum is a largest research and museum. more than 197 countries objects in history

Scelerisque, felis eget Auctor dictum tempus molestie auctor consectetuer sit nisl, tempor, ultrices velit nascetur ullamcorper torquent adipiscing felis interdum. Vel nibh. Eget maecenas gravida urna nascetur sit. Taciti at suspendisse rutrum.

Buy Tickets

Hours of visiting

• Mon - Wed

8:00 Am to 7:00 Pm

• School appoinments
  • Thu - Sun

8:00 Am to 7:00 Pm

• Tourists appoinments
  • История на музея

• Историческият музей в Асеновград отваря врати на 9 септември 1955 г.

Той е наследник на музейната сбирка създадена от археологическо дружество „Сварог“ (1926) в сградата на гимназията. От 1971 г. музеят се намира в сградата на бившия Военен клуб в центъра на града, строена през 1895 г. и специално ремонтирана за нуждите на музея.

В музейната експозиция на площ от 200 кв. м в три зали и 3 отдела са експонирани 1000 музейни единици.

В музея са изложени експонати, проследяващи историята на региона от древни времена до наши дни. Експозициите са разделени в четири основни отдела: Археология, Етнография, История XV-XIX век и Нова и най-нова история.

• Обекти в близост

• Исторически музей

• Археологически музей

• Старинно училище "Св. Георги"

• Етнографски музей

• Паметник на Цар Иван Асен ||

• Паметник акад.Николай Хайтов

• Св. Богородица - Благовещение

• Асенова крепост

• Бачковски манастир

The mate was a mighty sailin' man the Skipper brave and sure. Five passengers set sail that day for a three hour tour a three hour tour. Well we're movin' on up to the east side to a deluxe apartment in the sky.